Wyścigi profesjonalnych aut RC

Małe, zdalnie sterowane samochody, to gadżet, który zadowoli każdego mężczyznę bez względu na wiek. Wiadomo jednak, że ci starsi mają większe wymagania odnośnie jakości tego typu sprzętu, a co za tym idzie zabawki są dużo bardziej zaawansowane technologicznie. Organizowane są nawet wyścigi samochodów zdalnie sterowanych i to takich, które mają w pełni profesjonalny charakter. Można na nich wygrać nawet znaczące nagrody pieniężne jeśli ich skala jest dość spora, na przykład krajowa lub światowa.

Profesjonalne samochody RC

profesjonalny samochód rcWyścig profesjonalnych samochodów zdalnie sterowanych to wydarzenie na miarę prawdziwych wyścigów. Jest dużo ludzi, muzyka, stoiska motoryzacyjne, a nawet hostessy. Wszystko jak na prawdziwych zawodach, a jedyną różnicą jest to, że auta w nich występujące są dość małej wielkości. Niech nas jednak to nie zmyli, gdyż profesjonalny samochód rc jest bardzo zaawansowanym konstrukcyjnie pojazdem. Występuje w nim nie tylko dokładny układ kierowniczy, ale także elementy występujące w prawdziwych samochodach. Być może niewielu z was uwierzy, jeśli tego nie zobaczy na własne oczy, ale te małe samochodziki maja nawet wymienne komplety opon, różne na każdą nawierzchnię, a także w wersji zimowej. Podczas zabawy samochodzikiem ma to niewielkie znaczenie, ale jak się okazuje podczas prawdziwych wyścigów odpowiednie ogumienie może decydować o zwycięstwie i przyczynić się do uzyskania lepszego czasu. Profesjonalny samochód ma dużo mocniejszy silnik, niż wersja do zabawy, jest on co prawda ograniczony przepisami wyścigu co do jego mocy, ale jest tak wyśrubowany, że daje z siebie wszystko. Projektanci zdalnie sterowanych samochodzików wyścigowych starają się także uzyskać w takich autach odpowiedni stosunek masy do mocy, w taki sposób, aby samochód jeździł stabilnie i nie przewracał się, ale jednocześnie był jak najlżejszy, żeby lepiej przełożyć moc silnika na jego prędkość. Testuje się to nawet na profesjonalnych liniach testowych w miejscu, gdzie takie samochodziki powstają.

Jakby jednak nie patrzeć większość samochodów startujących w wyścigach to wyroby rzemieślnicze, lub przerobiony z wyjściowych aut dostępnych seryjnie na rynku. Często dla uczestników wyścigu auta RC to pasja, którą starają się szlifować przez całe życie, chcąc być w tym najlepsi. Nie jest to aż na tyle popularny sport jak piłka nożna, czy nawet prawdziwe wyścigi, ale ma swoją, całkiem sporą rzeszę wyznawców, którzy albo kibicują zawodnikom na torze, albo sami chwytają za kierownicę sterowniczą i biorą udział w wyścigach.

Wyścigi profesjonalnych aut RC
Przewiń do góry