Właściwości odmiany konopi blue cheese

Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, kwitnie obecnie handel produktami związanymi z konopiami indyjskimi. Z łatwością można nabyć olejek z tych roślin, a także nasiona rzadkich odmian tej rośliny. Jedną z odmian konopi, którą udało się uzyskać dzięki genetycznym mieszankom, jest odmiana blue cheese.

Jakie właściwości posiada odmiana blue cheese?

nasiona - blue cheeseBlue cheese to odmiana, która sławą cieszyła się w Wielkiej Brytanii. Jest to automatyczna odmiana nasion, a zatem taka która kwitnie automatycznie i samodzielnie – wystarczy tylko udostępnić jej miejsce w nasłonecznionym miejscu. Można uprawiać ją w trybie outdoor lub indoor. Outdoor to uprawa przydomowa, w szklarni lub w ogrodzie, uprawa indoor to uprawianie rośliny w pomieszczeniu domu. Żeby roślina wzeszła na świeżym powietrzu, trzeba posadzić ją w maju lub w czerwcu, ponieważ jej rozwojowi sprzyjają wysokie temperatury. Kwitnie po upływie dziesięciu tygodni. Nie osiąga dużych rozmiarów, ale posiada bardzo szerokie pąki. Jej nazwa wzięła się od jej aromatu, który przypomina aromat sera. Cieszy się szczególną popularnością wśród kolekcjonerów konopi. Nasiona – blue cheese można nabyć w sklepach internetowych lub stacjonarnych nastawionych na sprzedaż specyfików wytworzonych z różnych odmian konopi. Takie ziarna oferuje się osobom, które hodują ptactwo domowe, na przykład papugi. Nasiona są bardzo bogate w składniki odżywcze, posiadają zbawienny dla naszego zdrowia kwasy omega, dzięki czemu zażywanie nasion można zarekomendować także ludziom. Wyroby związane z konopiami mają udowodnione działanie prozdrowotne, szczególnie jednak pomagają ukoić nerwy osobom zmagającym się z nerwicą czy depresją. Zażywanie olejku CBD, który także otrzymuje się z konopi, jest również ma udowodnione badaniami zbawienne działanie na ludzkie zdrowie. Zażywanie olejku rekomenduje się osobom chorym na nowotwór, miażdżyce, padaczkę. Nie wyleczy on choroby, ale ma działanie wspomagające – niweluje mdłości, wyostrza apetyt, działa uspokajająco. Olejek CBD stosuje się w niewielkich dawkach, a o tym, jakie to mają być dawki, decyduje wysokość stężenia olejku. Najlepiej poradzić się specjalisty – czyli na przykład sprzedawcy w sklepie z konopiami, który doradzi jaki olejek wybrać.

Nasiona konopne odmiany blue cheese są dostępne w sklepach, które oferują sprzedaż specyfików związanych z konopiami. Ta odmiana jest odmianą roślin automatycznych, czyli takich które samodzielnie kiełkują, kiedy zagwarantuje się jej dostęp do słońca. W sklepach oferujących wyroby konopne można także nabyć inne produkty, które mogą być przyjmowane jak suplementy diety.

Właściwości odmiany konopi blue cheese
Przewiń do góry