Usługi niestandardowe są standardowe w dobrej agencji

Warto pamiętać o tym, że korzystanie z usług biur nieruchomości to przede wszystkim oszczędność czasu. Mając w ofercie setki mieszkań na sprzedaż, umawiamy się z jedną osobą, która prezentuje nam kilka mieszkań, w zależności od naszego czasu i dyspozycyjności. Współpraca bezpośrednio z deweloperami piętrzy wyzwania o charakterze organizacyjnym i logistycznym, stąd zasadność i przydatność na rynku nieruchomości wyspecjalizowanych biur.

Wszystko w jednej agencji

agencja nieruchomości - KatowiceOczywiście, za marketingiem idą też konkretne przykłady. Nie przeczę, że da się kupić mieszkanie od dewelopera, ale on nie przeprowadzi nas przez cały proces kupna mieszkania. W wypadku współpracy bezpośrednio z deweloperem musimy się liczyć z dużą dozą samodzielności jaką zostaniemy obarczeni. Słyszałem o agentach z biur nieruchomości, którzy z pełnomocnictwem udzielonym przez klientów jeździli od urzędu do urzędu i załatwiali sprawy administracyjne związane z kupnem mieszkania, odbierali dokumenty potrzebne do przekazania deweloperowi i zawozili swoich klientów do pracy. Wbrew pozorom nie jest to wyidealizowany obraz agenta nieruchomości. Oczywiście, nikt niczego nie robi za darmo, ale możemy być pewni, że nikt nas o dodatkową gotówkę nie poprosi. Całość wynagrodzenia agenta nieruchomości jest pobierana od dewelopera, który płaci za sprzedanie danej nieruchomości. Również w przypadku, kiedy potrzebujemy na zakup nieruchomości kredytu hipotecznego nieodzowna może okazać się pomoc agenta nieruchomości. Znam historie, że klienci chodzili od banku do banku, licząc na udzielenie kredytu hipotecznego. Niestety, pomimo odwiedzenia czterech banków nie otrzymali niczego poza odciskami od pokonywania trasy od urzędów do banków. Agent nieruchomości, mając dostępy do procesów bankowych, pomoże nam dobrać odpowiedni bank i przeprowadzi nas przez cały proces. Agencja nieruchomości – Katowice jako duży rynek nieruchomości są pełne wyspecjalizowanych agencji – to multiagencja nieruchomości i kredytów, gdzie w sposób pełny załatwimy cały proces przewidziany przez polskie prawo.

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy wszystkim zajęli się samodzielnie. Jeżeli nie mieliśmy już styczności ze światem nieruchomości i banków to zarezerwujmy sobie mnóstwo wolnego czasu, 2 tygodnie urlopu mogą nie starczyć. Teraz zupełnie na poważnie. Agencje nieruchomości pozwalają zaoszczędzić czas, a przez to implicite pozwalają oszczędzić nasze pieniądze. Zwłaszcza, że czas kupna nieruchomości, dla indywidualnego konsumenta jest czasem dużych wydatków związanych chociażby z notarialną stroną sprawy.

Usługi niestandardowe są standardowe w dobrej agencji
Przewiń do góry