Taras – ogrodowe miejsce relaksu

Upragniony dom już gotowy, wszystko urządzone, wyposażone, można nareszcie zamieszkać. Jedyne co nam zostało, to urządzić i wyposażyć taras. Taras to miejsce gdzie wnętrze łączy się z ogrodem, dobrze więc będzie urządzić go w stylu, który będzie korespondował ze stylem panującym w środku domu. Przestrzeń zewnętrzna powinna być spójna z tym, co dzieje się w środku. Musi być atrakcyjna dla oka, ale także użyteczna, a stanie się tak za sprawą odpowiednio dobranych mebli ogrodowych.

Jakie meble ogrodowe wybrać na taras?

fotele wiszące ogrodoweCzym kierować się w wyborze mebli na taras? Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na jedno pytanie: jaką funkcję spełniać będzie zakupiony przez nas zestaw? Jeśli zależy nam na miejscu, gdzie możliwe będą posiłki rodzinne, czy różnego rodzaju imprezy i uroczystości w gronie przyjaciół, w towarzystwie dobrego jedzenia, należy pomyśleć o dużym stole. Producenci oferują nam bardzo praktyczne stoły rozkładana, które po rozsunięciu bocznych dostawek podwajają swoją powierzchnię. Jest to bardzo praktyczny zakup, ponieważ na co dzień stół nie zajmie zbyt dużo miejsca. Natomiast w razie potrzeby przyjmie nawet kilkunastu gości. Jeśli stół, to i krzesła w komplecie. W przypadku dużego rozkładanego stołu dobrze by było mieć odpowiedni zapas krzeseł, ale i tutaj mamy ciekawe rozwiązanie. Zamiast kilku dodatkowych krzeseł kupmy długą ławkę, która na co dzień może stać schowana pod stołem, lub służyć w zupełnie innym miejscu, a w razie potrzeby dostawiamy ja do stołu, aby ugościć więcej osób. Może przydać się także umieszczony przy stole parasol przeciwsłoneczny, który w razie potrzeby uchroni od nagłego deszczu jedzenie, zanim zdążymy je pozbierać. To tyle, jeśli chodzi o miejsce do biesiadowania, ale niektórym z nas zależy bardziej na miejscu do relaksu, niekoniecznie w wielkim gronie. W takim wypadku warto postawić na wygodny zestaw sof i foteli wyposażonych w miękkie poduchy, a może nawet fotele wiszące ogrodowe, gdzie oddamy się błogiemu relaksowi w ciepłych promieniach słonecznych. Ogrodowe zestawy wypoczynkowe mogą tworzyć wygodny narożnik, czy też pojedyncze siedziska z miękkimi oparciami. Natomiast fotele wiszące ogrodowe to relaks na wyższym poziomie. Zagłębiając się tam z ulubioną książką ciężko będzie nam opuścić to wspaniałe miejsce.

Pamiętajmy o jednym ważnym gadżecie, mianowicie o skrzyni na poduchy. Dobrze ją mieć w zanadrzu, bo choć większość poduch w zestawach ogrodowych jest wodoodporna, jest to odporność jedynie na drobne zachlapania, mały przelotny deszczyk. W przypadku większego deszczu poduchy przemokną i nasiąkną wodą, a ich suszenie zajmie wiele godzin na słońcu. Nie zapominajmy, że podczas urządzania miejsca, jakim jest taras powinniśmy kierować się przede wszystkim własną wygodą.

Taras – ogrodowe miejsce relaksu
Przewiń do góry