Styl retro we wnętrzach

Nowy dom lub mieszkanie wiąże się zawsze z mieszanką przeróżnych emocji. Jest więc trochę stresu, ekscytacji, mnóstwo radości i nerwów związanych z sytuacjami, w których coś nam nie do końca wychodzi tak, jak planowaliśmy. Na pewno jednym z najprzyjemniejszych momentów jest sama aranżacja mieszkania. Wiemy wówczas, że zbliża się moment przeprowadzki, a i dodatkowo mamy możliwość stworzenia przestrzeni, w której będziemy się czyli dobrze. Do wyboru mamy mnóstwo przeróżnych stylów, a ich wybór to nie kwestia mody, tylko naszego gustu.

Bateria retro w kuchni

bateria zlewozmywakowa retroUrządzając wnętrza naszych domów często sugerujemy się tym, co pojawia się w mediach. Musimy pamiętać o tym, że przestrzeń, w której na co dzień będziemy funkcjonować ma się nam przede wszystkim podobać pod kątem wizualnym i ma być funkcjonalna. Od jakiegoś czasu mocno interesuje się tematyką aranżacji wnętrz. Co prawda nie ukończyłam żadnej profesjonalnej szkoły w tym zakresie, ale lubię planować wygląd swojego domu i często pomagam w tym też rodzinie oraz znajomym. Ostatnio moi rodzice robili remont kuchni i poprosili mnie o pomoc w dobraniu dodatków. Wspólnie ustaliliśmy, że rodzicom najbardziej podoba się styl retro i to właśnie na dodatki w tym stylu postanowiliśmy postawić. Na pierwszy ogień poszedł zlewozmywak i bateria do niego. Kiedy przeglądaliśmy Internet, w oko wpadła nam bateria zlewozmywakowa retro, którą mama zapragnęła mieć w swojej kuchni. Taka bateria sama w sobie jest bardzo dekoracyjna i stanowi wspaniałą ozdobę w kuchni. Na pewno mocno rzuca się w oczy. Musieliśmy tylko znaleźć jeszcze jakieś inne dodatki w stylu retro, żeby kuchnia była spójna wizualnie. Dodatki retro, które są głównie wykonane z mosiądzu, postanowiliśmy zestawić z bielą. Dzięki temu cała kuchnia wygląda jakby wyjęta z jakiegoś eleganckiego pałacu. Jeżeli chcielibyśmy zamontować baterię retro w naszej kuchni lub łazience, to musimy wziąć pod uwagę jej nieco wyższą cenę od standardowych baterii. Ale ważne jest to, że kupujemy wysokiej jakości produkt.

Kiedy moi rodzice postanowiliśmy przeprowadzić remont w kuchni, z dużą radością postanowiłam im w tym pomóc. Wspólnie ustaliliśmy, że kuchnia pozostanie biała, jak chodzi o szafki, a jej wspaniałym i eleganckim dopełnieniem będą dodatki w stylu retro, z gustowną baterią na czele. Okazało się, że elegancka bateria z mosiądzu jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę i dodaje kuchni prawdziwego uroku. Baterie i inne dodatki z mosiądzu sprawiają, że wnętrza wyglądają jak z jakiegoś pałacu.

Styl retro we wnętrzach
Przewiń do góry