Stosowanie aparatu do łagodzenia bólu w ciąży

Kobiety, które są w ciąży często odczuwają dolegliwości bólowe, które do tej pory były im obce. Najczęściej dotyczy to odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz stawów biodrowych. Wynika to zarówno ze zwiększonej masy ciała, jak i ze zmiany środka ciężkości. Wszystko to powoduje zwiększone napięcie w mięśniach oraz zwiększony nacisk na poszczególne stawy, które po jakimś czasie reagują bólem. Jednak warto zadawać sobie sprawę, że istnieją takie rodzaje terapii, które można stosować nawet w ciąży, aby ulżyć sobie w bólu.

Zastosowanie aparatu do łagodzenia bólu

regulowany aparat do łagodzenia bóluJak wspomniano powyżej, kobiety w ciąży odczuwają wiele dolegliwości bólowych, które są związane ze zwiększeniem ich masy ciała oraz zmianą jego środka ciężkości. Jednak często boją się one stosować jakiekolwiek terapie, które mogłyby im ulżyć w bólu, aby nie powodować negatywnych skutków ubocznych, które mogłyby zaszkodzić dziecku. Warto jednak zdać sobie sprawę, że dzisiaj posiadamy wiele rozwiązań, które są skierowane właśnie do kobiet w ciąży i wykonane tak, aby nie stanowiły one żadnego zagrożenia dla dziecka. Jednym z nich jest regulowany aparat do łagodzenia bólu prądami tens ems. Jest on stosowany głównie w przypadku bólów kręgosłupa, ale może być też użyty do łagodzenia innych bólów. W zależności od naszych aktualnych potrzeb, możemy regulować go w różny sposób, dzięki czemu może być on stosowany zarówno w początkowej fazie łagodnego bólu, jak i przy ostrzejszym stanie. Taki aparat możemy kupić w większości sklepów rehabilitacyjnych. Dołączony jest do niego zestaw elektrod, który w przypadku użytkowania go przez jedną osobę jest w zupełności i wystarczający i nie ma konieczności dokupowania dodatkowych akcesoriów. Dzięki posiadaniu takiego aparatu na własność, możemy go używać zarówno w domu, jak i w pracy, czy innych miejscach, w których przebywamy przez dłuższy czas. Co ciekawe, aparaty takie są na tyle bezpieczne, że w wielu szpitalach jest możliwość zastosowania ich podczas porodu aby zmniejszyć odczuwany ból i dyskomfort.

Podsumowując, choć wiele kobiet w ciąży odczuwa różnego rodzaju ból, to często nie stosują żadnej terapii w obawie przed negatywnymi skutkami ubocznymi. Warto jednak uświadomić sobie, że niektóre urządzenia zostały skonstruowane w ten sposób, aby mogły być używane właśnie przez tą grupę osób. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że będą one powodowały negatywne konsekwencje dla dziecka i możemy ich spokojnie używać, kiedy tylko potrzebujemy zredukować odczuwany ból lub dyskomfort.

Stosowanie aparatu do łagodzenia bólu w ciąży
Przewiń do góry