Przydatne płyty typu pleksi

Od jakiegoś czasu, w końcu przekonałem żonę, żeby zgodziła się na hodowlę ptaszników w naszym domu. Jak byłem młody, to miałem kilka pająków i chciałem wrócić do tej pasji. Zacząłem skupować je i tworzyć regały w specjalnie przeznaczonym pokoju. Ale okazało się, że coś nie gra. Pająki były zestresowane, nie chciały jeść i zdałem sobie sprawę, że w naszym domu jest po prostu za głośno. Postanowiłem więc wyciszyć regały i wykorzystałem do tego płyty typu pleksi, których bardzo wiele zamawia moja żona.

Płyty typu pleksi wykorzystywane do różnych celów

plexiMój znajomy, który również chciał wyciszyć pomieszczenie, czy jakieś konkretne punkty w pomieszczeniu, mówił, że właśnie tego typu płyt używał do tego i zdały one egzamin wzorowo. Tak się akurat składa, że moja żona tworzy różne dekoracje, mniejsze i większe, z różnych materiałów, a jednym z nich jest właśnie plexi. Tworzy z nich np. średniej wielkości litery, które później ludziom przydają się podczas różnych okazji. Z takiej płyty robi też inne dekoracje, które muszę przyznać wyglądają bardzo ładnie i dają trochę charakteru w pomieszczeniu. Mnie bardziej niż ich wygląd interesowały ich zdolności wyciszające. Postanowiłem umieścić takie płyty w regale ze wszystkich stron, by sprawić, że dźwięki z zewnątrz będą dochodziły bardzo mocno przytłumione. Kiedy to robiłem, okazało się, że łatwiej mi też będzie utrzymać temperaturę w konkretnych terrariach. W naszym mieszkaniu jest stosunkowo chłodno i czasami ta temperatura spadała mi miejscowo za bardzo, co również źle wpływało na moje zwierzęta. Dzięki płytom akrylowym pozbyłem się więc dwóch problemów jednocześnie. Mało tego, nawet nie widać za bardzo, że je używałem. Wykorzystałem bowiem do tego płyty przezroczyste i dopiero, jak ktoś sam z siebie chce się przyjrzeć regałowi, to może zwróci na nie uwagę. Inaczej w ogóle nie rzucają się w oczy. Cel więc został osiągnięty i do tego małym kosztem – zarówno finansowym, jak i pod względem pracy fizycznej włożonej w wyciszanie i ocieplanie regału.

W życiu bym nie pomyślał, że płyty typu pleksi, które zamawia moja żona na potrzeby swojej twórczej pracy, przydadzą się w naszym mieszkaniu do czegoś innego, niż właśnie tworzenie dekoracyjnych przedmiotów. Fajnie, że jest możliwość znalezienia wielu funkcji czegoś tak prostego i banalnego z wyglądu, ale jakże przydatnego w różnych aspektach naszego życia. Skoro i tak mam ich nadmiar pod ręką, to zobaczę, może do czegoś jeszcze mi się przydadzą. W końcu nie mogą się zmarnować.

Przydatne płyty typu pleksi
Przewiń do góry