Profesjonalne zabezpieczenie towaru podczas transportu drogowego

Firmy eksportujące towar poza granice naszego kraju często decydują się na transport drogowy towaru. Jest to jeden z najpowszechniejszych rodzajów transportu ze względu na łatwość jego organizacji i ze względu na przystępne koszty. Firm spedycyjnych i giełd, na których można szukać chętnych przewoźników jest wiele. Decydując się na transport drogowego należy odpowiednio przygotować się do załadunku.

Jak profesjonalnie zabezpieczyć załadunek w transporcie

profesjonalne zabezpieczenie towaru podczas transportu

Zasada jest taka, że im więcej materiału zabezpieczającego tym lepiej. Towar powinien być zapakowany w opakowania kartonowe. Dobrze było by gdyby dodatkowo kartony z oddzielnymi sztukami zapakowane były jeszcze w większy karton zbiorczy. Kartony zbiorcze należy ułożyć na paletach euro do wysokości 1800 mm maksymalnie. Tak przygotowany załadunek owijamy streczem. Nie zaszkodzi też wszystko dodatkowo zabezpieczyć szeroką taśmą. Oczywiście nie wszystkie rodzaje towarów możemy tak łatwo zapakować w kartony ze względu na ich formę. Wszystko zależy od tego co przewozimy. Niektóre rzeczy przewożone luzem możemy spiąć pasami aby nie przemieszczały się po naczepie. Jeśli przewozimy np. rury możemy te o mniejszej średnicy wkładać w te większe. Jeśli przewozimy z kolei rzeczy kruche i delikatne nie żałujmy styropianowych wypełniaczy czy foli z bąbelkami. Konieczne jest także zabezpieczenie deskami ładunku z boku i z tyłu aby nie przebił plandeki i nie wypadł przy hamowaniu czy skręcaniu. Wróćmy jeszcze do wysokości załadunku. Naczepę można także załadować pod sam sufit jeśli same właściwości towaru na to pozwalają i jest jeszcze na to miejsce. W ten sposób możemy transportować towary lekkie i miękkie mp. ścierki czy zmywaki kuchenne. Zgodę na to powinien jednak wyrazić zarówno klient jak i sam przewoźnik. Czasami też ciasne ułożenie towaru podwyższa bezpieczeństwo jego przewożenia. Dotyczy to np. wspomnianych już wcześniej rur czy płyt. Profesjonalne zabezpieczenie towaru podczas transportu jest niezwykle ważne. Jeśli nie dopilnujemy tej kwestii towar może trafić do klienta uszkodzony. To z kolei może wpłynąć na dalszą współpracą z klientem i na roszczenia reklamacyjne. Jeśli nie wykażemy się dbałością możemy nawet stracić klienta. Nie ma bowiem nic gorszego niż jego niezadowolenie. Nieudana współpraca to jedno a opinia, która pójdzie za nami w świat to drugie. Uszkodzenie towaru nie musi być poważne ale towar porysowany choć nadający się do dalszego użytku obniża już jego wartość, estetykę a tym samym atrakcyjność.

Profesjonalne przygotowanie załadunku do eksportu nie jest trudne jeśli dopilnujemy szczegółów. Oczywiście im więcej eksportujemy tym mamy większe doświadczenie w jego przygotowaniu i uniknięciu pomyłek. Jednak jeżeli mamy obawy co do bezpieczeństwa samego transportu naszego towaru zawsze możemy zwrócić się do firm ubezpieczeniowych i wykupić dodatkową polisę na przewóz towaru. Wiele firm przewozowych posiada takie ubezpieczenie i w razie uszkodzeń wypłaca firmie zlecającej transport odszkodowanie.

Profesjonalne zabezpieczenie towaru podczas transportu drogowego
Przewiń do góry