Potrzebowałam dostać łóżko ortopedyczne

Moja babcia jest po operacji kręgosłupa. Po długim czasie pobytu w szpitalu lekarz powiedział, że wyraża zgodę na jej wypis. Był tylko jeden warunek. Babcia musiała mieć w domu specjalne łóżko ortopedyczne, które będzie spełniało wiele funkcji naraz. Sprawdziłam ceny takiego łóżka na internecie i niestety były one bardzo drogie. Ceny prosto od producentów były niewiele lepsze. Całe szczęście znalazłam informacje o tym, że istnieją sklepy, które takie łóżka wynajmują za niewielką opłatą. 

Wynajęłam łóżko ortopedyczne do rehabilitacji 

łóżka ortopedyczneUdałam się do sklepu rekomendowanego na różnych portalach zdrowotnych. Krótko przedstawiłam pani tam pracującej jakie problemy ma moja babcia i jaką operację przeszła, a także jakie zalecenie odnośnie łóżka dostałam od lekarza. Pani powiedziała mi, że nie powinno być problemu z takim łóżkiem. Takie łóżka ortopedyczne są bardzo popularne i pokazała mi kilka modeli do wyboru. Zdecydowałam się na łóżko elektryczne. Dzięki niemu babcia nie będzie uzależniona od domowników w kwestii podnoszenia się i podciąganiu na łóżku. Drugą ważną cechą tego łóżka był materac przeciwodleżynowy. Ponieważ babcia będzie głównie leżeć taki materac bardzo się przyda. Łóżko posiadało również specjalne zabezpieczenia, żeby babcia w nocy czy też w ciągu dnia nie wypadła z łóżka. Pewnym dodatkiem, którego nie było w innych modelach była specjalna wysuwana i chowana tacka na której można podać choremu jedzenie, tak że nawet jeśli coś się przewróci nie wyleje się na pościel. Wszystkie łóżka, również to które zdecydowałam się wynająć miały specjalne wysięgniki do rehabilitacji, które mogły się przydać babci w późniejszej fazie zdrowienia. Dzięki nim mogła wykonywać drobne ćwiczenia rąk i nóg. To ważne dla zachowania sprawności. Ponieważ babcia jest sporych gabarytów musiałam znaleźć taki model łóżka, który wytrzyma odpowiednie obciążenie. Na szczęście takie łóżka mają bardzo duży udźwig i są przystosowane nawet do osób z nadwagą. 

Babcia potrzebowała takiego łóżka na okres kilku miesięcy. Cena wynajmu nie była duża. To zaledwie ułamek kwoty, którą musiałabym zapłacić za nowe łóżko ortopedyczne. Nie musiałam również płacić za przewóz łóżka ponieważ było to wliczone w cenę. Następnego dnia po dostarczeniu łóżka mogliśmy przewieść babcię do domu. Lekarz, który przyjechał z babcią, żeby sprawdzić czy będzie miała w domu odpowiednie warunki i opiekę uznał, że to bardzo dobre łóżko ortopedyczne, które pomoże babci zachować dużo swobody i przyśpieszy jej powrót do zdrowia i sprawności. 

Potrzebowałam dostać łóżko ortopedyczne
Przewiń do góry