Pomocna hipnoza regresyjna w leczeniu anoreksji

Nie mogę jeść, mało co piję. Jest coraz gorzej, wysycham na wiór. Chodziłam do wielu psychiatrów, psychologów, terapeutów, jednak nic mi nie pomogło. Mam w głowie jakąś blokadę, przez którą nie potrafię przejść. Jakaś siła zabrania mi jeść. Kiedy widzę jedzenie, bardzo się boję, mam nieuzasadniony lęk. Kiedyś cierpiałam na otyłość, byłam wyśmiewana w szkole z powodu wyglądu. Wtedy postanowiłam zacząć się odchudzać, aż w pewnym momencie przekroczyłam cienką granicę zdrowego rozsądku. Dowiedziałam się z telewizji, że dużą skuteczność w leczeniu zaburzeń odżywiania ma hipnoza.

Profesjonalne i kompleksowe usługi hipnotyczne

hipnoza regresyjnaChcę się przekonać na własnej skórze, jak działa hipnoza na takie przypadki jak ja. Nie mam nic do stracenia, co najwyżej do wygrania. W moim mieście jest jeden gabinet hipnozy, bardzo popularny i polecany. Znam kilka osób, które brały udział w seansach hipnotycznych. Moja sąsiadka dzięki hipnozie przestała palić papierosy, a moja koleżanka wygrała walkę z nerwicą natręctw. To mnie przekonuje, bo to są potwierdzone informacje. Mam numer telefonu do hipnotyzera, więc nie ma co zwlekać. Zadzwoniłam do gabinetu hipnozy i umówiłam się na spotkanie, już za kilka dni. Hipnotyzer zapytał się mnie, jaki mam problem, żeby mógł odpowiednio się przygotować do spotkania. Opowiedziałam mu w skrócie o swojej anoreksji, po czym usłyszałam, że w tym przypadku pomocna będzie hipnoza regresyjna i co najmniej dziesięć seansów. Metoda regresyjna polega na przyjrzeniu się głębiej przyczynie powstania problemu, która najczęściej leży w dalekiej przeszłości. Najczęściej są to traumatyczne doświadczenia, wypadki, śmierć bliskiej osoby, czy przemoc. Ja sama tak do końca nie wiem, co skrywa mój umysł. Hipnotyzer miał bardzo sympatyczny i ciepły ton głosu, co wzbudziło moje zaufanie, a nie należę do ufnych osób. Myślę, że będzie nam się dobrze współpracowało. Hipnotyzer zapewnił mnie o swojej dyskrecji i wieloletnim doświadczeniu.

Hipnotyzer zasugerował mi, abym na początek, nie wykupowała od razu pełnego pakietu piętnastu spotkań. Może się bowiem wydarzyć, że po prostu nie będę zadowolona z hipnoterapii. Straciłabym pieniądze, bo nie są uwzględniane zwroty. Chyba, że nie mogłabym przyjść z powodu choroby, wtedy termin jest przesuwany. Koszt jednego seansu hipnozy wynosi sześćdziesiąt pięć złotych. Kupując cały pakiet, zapłaciłabym tylko czterdzieści złotych za spotkanie. Jeżeli będę zadowolona, to zdecyduję się na tę opcję. Zrobię absolutnie wszystko, aby wyzdrowieć.

Pomocna hipnoza regresyjna w leczeniu anoreksji
Przewiń do góry