Pianka poliuretanowa na poddaszach

Nie da się ukryć, że ocieplanie domów to bardzo ważna kwestia, której absolutnie nie możemy bagatelizować. W naszym klimacie jest tak, że pogoda niestety wymusza na nas systematyczne ogrzewanie naszych domów. Z tego właśnie powodu powinniśmy przykładać się również do ocieplania. Jeśli nasz dom będzie posiadał bardzo wydajny system grzewczy to nigdy nie pokaże on w pełni swoich możliwości jeśli nie będziemy posiadać odpowiednio skutecznej warstwy termoizolacyjnej.

Ocieplanie pianą poliuretanową

ocieplenie pianką pur w RzeszowieWielu z nas ma dylemat odnośnie tego w jaki sposób ocieplić swój dom by było to tanie i zarazem skuteczne rozwiązanie. Mamy wiele możliwości związanych z takimi kwestiami. Jednak ostatnimi czasy na piedestał przebija się stosowanie pianki poliuretanowej. Od bardzo dawna znamy ten materiał jednak trzeba zaznaczyć, że do ocieplania nie stosowano go zbyt często w przeszłości. Bardziej kojarzony był on z produkcją różnych przedmiotów. Udało się jednak dostrzec w piance poliuretanowej pewien potencjał. Okazuje się, że materiał ten wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami dotyczącymi zatrzymywania ciepła w pomieszczeniu. Nie musimy więc być zdani jedynie na stosowanie styropianu. Z powodzeniem możemy używać pianki PUR zarówno we wnętrzu budynku jak też i na zewnątrz. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplenie pianką PUR w Rzeszowie znaleźć możemy sprawdzonych fachowców zajmujących się na co dzień tworzeniem takich termoizolacji. Ostatnimi czasy firmy te przeżywają prawdziwe oblężenie. Bardzo dużo osób decyduje się bowiem na zastosowanie pianki poliuretanowej w budynku, który liczy sobie już ładnych parę lat. Nie musimy bowiem przeprowadzać dużej rewolucji budowlanej jeśli chcemy skutecznie ocieplić nasz dom wspominaną wcześniej pianką. Wystarczy po prostu wskazać miejsce gdzie taka pianka ma być nałożona. Najczęściej tym miejscem jest poddasze budynku. To właśnie przez ten fragment budynku dochodzi najczęściej do tracenia ciepła.

Jeśli posiadamy w naszym domu skuteczną termoizolację to możemy liczyć na zmniejszenie kosztów za ogrzewanie. Trzeba przyznać, że stosowanie pianki PUR to więc bardzo dobre rozwiązanie jeśli chcemy zaoszczędzić. Ostatnimi czasy pianka poliuretanowa jest stosowana nie tylko w budynkach murowanych ale również i tych wykonanych z drewna. Mówiąc o zaletach pianki poliuretanowej nie sposób nie wspomnieć również o tym, że jest ona w stanie przepuszczać parę wodną. Dzięki otwartym komórkom para wodna znajduje ujście i w efekcie nie dochodzi do powstawania mostków termicznych.

Pianka poliuretanowa na poddaszach
Przewiń do góry