Odkurzacze do nowoczesnego hotelu

Utrzymanie czystości było oczywistym priorytetem dla personelu hotelu, choć sama wielkość obiektu stwarzała pod tym kątem wiele niedogodności. Zwłaszcza odkurzanie tak dużej powierzchni było nie tylko czasochłonne ale również bardzo męczące, a niejednokrotnie okazywało się iż nawet najlepsze odkurzacze domowe zwyczajnie nie wystarczają, nie mając ani siły ciągu ani też pojemności do łatwego i szybkiego odkurzania dużych pokoi.

Nowoczesne odkurzacze wielofunkcyjne

profesjonalny odkurzaczPersonel utrzymania czystości od dłuższego czasu wnioskował o nowe wyposażenie, zwłaszcza odkurzacze przemysłowe, które znacznie lepiej sprawdzały się na obiektach o dużej powierzchni, dlatego po rozliczeniu półrocza zdecydowaliśmy się w takowe zainwestować, mając wystarczająco środków na nowoczesny, dobry sprzęt. Modelem najczęściej wskazywanym przez pracowników był profesjonalny odkurzacz przemysłowy, kilkakrotnie większy niż nawet największe urządzenia domowe. Była to maszyna o bardzo wysokim ciągu, umożliwiającym bardzo szybkie i dokładne czyszczenie dowolnych powierzchni z pyłu, kurzu oraz osadów a sama moc odkurzacza mogła być regulowana tak, by dopasować jego pracę do konkretnie wykonywanych przez pracowników zadań. W celu ułatwienia opróżniania bardzo dużego zbiornika, odkurzacz posiadał również system wodny, zalewający zbiornik po wykryciu nadmiernego zapylenia wnętrza. Ułatwiało to nie tylko samo opróżnianie zbiornika, zwykle bardzo niewygodne ze względu na duży poziom zapylenia najbliższej okolicy, ale również jego czyszczenie i konserwację, jak również chroniło silnik odkurzacza przed uszkodzeniami spowodowanymi zatarciem, często zdarzającym się w starego typu urządzeniach przeznaczonych do konserwacji obiektów przemysłowych. Odkurzacz posiadał wymienne końcówki z dość niespotykaną możliwością nawadniania odkurzanych powierzchni za pomocą pary wodnej, działając podobnie jak parownik w domowych żelazkach, w celu szybszego i dokładniejszego ich oczyszczenia, a mogły one służyć zarówno do czyszczenia dużych powierzchni, jak i miejsc trudnodostępnych, jakich w obiekcie hotelowym było całkiem dużo.

Taka maszyna należała jednak do urządzeń o bardzo dużych wymiarach, choć nie należała do szczególnie niewygodnych ze względu na bardzo długie przewody, umożliwiające łatwy dostęp do dowolnego miejsca. Nie było to również urządzenie tak energożerne jak początkowo się spodziewaliśmy, posiadając pobór prądu ledwie dwukrotnie wyższy niż standardowy domowy odkurzacz, choć nieporównywalnie wyższą moc i siłę ciągu.

Odkurzacze do nowoczesnego hotelu
Przewiń do góry