Jak przygotować taras drewniany na przybycie gości?

 

Bardzo lubiłem odpoczywać na tarasie, chociaż przez dłuższy czas nie chciało mi się go sprzątać. To prawda, zaniedbałem to miejsce, jednak nabrałem motywacji do działania, kiedy mieli przybyć do mnie goście, którzy wprosili się wręcz do mnie na majówkowego grilla. Pomyślałem, że jest to odpowiedni moment na to, aby wyremontować mój taras i doprowadzić go do idealnego porządku.

Sprzątanie tarasu drewnianego

tarasy drewniane zachodniopomorskieAby goście mogli mile spędzić czas, postanowiłem zrobić wszystko, aby mój taras był w jak najlepszym stanie. Musiałem więc szybko wziąć się do roboty i zacząłem nadrabiać kilka lat zaniedbań. Oglądałem również to, jakie inni mają tarasy drewniane zachodniopomorskie posiada wiele działek ogrodowych z pięknymi tarasami, na których można wypoczywać. Czerpałem z nich inspiracje. Przede wszystkim musiałem uporządkować wszystkie rzeczy znajdujące się na nim, pod nim i wokół niego. Zamówiłem kontener i wywaliłem wszystkie niepotrzebne rzeczy z tarasu. Kiedy już na tym tarasie nie było niczego, wziąłem się za jego czyszczenie. Najpierw go opróżniłem z kurzu i pyłu za pomocą szczotki, a potem umyłem. Uznałem w międzyczasie, że wymaga jednak generalnego remontu. Pojechałem w związku z tym do sklepu, w którym zdobyć można było specjalne farby do tarasów z drewna. Dzięki temu, mogłem odświeżyć taras. Dobrze zrobiłem, bo chociaż trzy dni zajęło mi malowanie tarasu, to jednak po tym zabiegu zaczął wyglądać, jak nowy. Mimo to, nadal mi czegoś brakowało. Brakowało przede wszystkim zieleni, która nadałaby temu miejscu naturalny wygląd. Inni mieli właśnie tarasy, na których widniały ciekawie ułożone kompozycje kwiatów doniczkowych. Pojechałem tym razem do sklepu ogrodniczego, by zainwestować w rośliny na taras, które mogłyby cieszyć moje oko oraz oko moich gości. Wybrałem pelargonie w kolorze białym, różowym i czerwonym. Kupiłem aż dwadzieścia trzy doniczki i naprzemiennie je ułożyłem wokół tarasu. Gdy taras był gotowy wziąłem się za sprzątanie ogródka. W ten też sposób odbyły się porządki i remont tarasu. Nic trudnego, ale trzeba było się tylko zmotywować do sprzątania.

Był to dobry moment, by odświeżyć taras, bo teraz cieszę się nim i już go nie zaniedbuję, gdyż taras jest sprzątany przeze mnie na bieżąco. Goście byli pozytywnie zaskoczeni  wyglądem tarasu. Myśleli, że jest nowy, ale był tylko wyremontowany. Mile spędziliśmy na nim czas. Dobrze zrobiłem sprzątając go. Dziś widnieje na nim jeszcze więcej kwiatów, a ponadto dokupiłem ładne meble ogrodowe, które idealnie nadają się na mój taras drewniany.

 

Jak przygotować taras drewniany na przybycie gości?
Przewiń do góry