Izolacja wodna z EPDM

Każdy budynek niezależnie od przeznaczenia powinien być doskonale zabezpieczony przed wilgocią. Porządnie zrobiona hydroizolacja powinna nie wymagać stałych napraw i biegania po domu z miską w celu łapania wody z kapiącego sufitu. Jest to możliwe do osiągnięcia dzięki doskonałym materiałom, które są obecnie do dyspozycji inwestorów. Prace badawcze nad materiałami prowadzone wspólnie przez producentów i koła naukowe doprowadziły do powstania wielu produktów o nieprzeciętnych właściwościach. Jednym z nich jest membrana EPDM uzyskiwana z kauczuku syntetycznego potocznie zwanego gumą.

Izolacja wodna z EPDM

hydroizolacja epdmZanim stworzono z kauczuku syntetycznego powłoki hydroizolacyjne występował on powszechnie w różnych dziedzinach przemysłu. Ze względu na jego nieprzeciętne właściwości uszczelniające zaczęto tworzyć z niego cienkie, duże powłoki do izolowania dachów. Mają one zastosowanie w szczególności do wykonywania hydroizolacji dachów płaskich. Wykorzystuje się je również do tworzenia warstw przeciw wilgoci na tarasach i balkonach. Dzięki nim możliwe jest zakładanie na dachach ogrodów i tworzenie dachów zielonych obsadzonych roślinnością. Podstawową zaletą hydroizolacji EPDM jest jej jednowarstwowość, co oznacza, że jest wyjątkowo skuteczna. Mimo narażenia na długotrwałe bardzo trudne i zmienne warunki atmosferyczne EPDM nie obkurcza się zachowując stały wymiar. Wybitna rozciągliwość sięgająca nawet 500 % po 25 latach użytkowania powoduje, że hydroizolacja EPDM należy do jednych z najlepszych na rynku. Szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe nie jest w stanie zaszkodzić membranom EPDM. Są one również odporne na ozon oraz na agresywne substancje chemiczne przenoszone w powietrzu i przez deszcz. EPDM występuje jako hydroizolacja w formie homogenicznej czyli jednorodnej, a także jako materiał zbrojony siatkami i włókninami z poliestru i włókien szklanych. Producenci oferują powłoki w kombinacji EPDM połączonego z bitumami tworząc w ten sposób warstwy samoprzylepne.

Aby w pełni wykorzystać niesamowite walory membran EPDM należy je zamontować zgodnie ze sztuką budowlaną. Warto więc zainwestować w dobrą, doświadczoną ekipę dekarzy, która wykona montaż bez przeoczenia żadnego wymaganego kroku w tym procesie. Warto również samemu poczytać na stronach producentów i zapoznać się z nowymi rozwiązaniami. Postęp w rozwoju technologicznym materiałów budowlanych jest bardzo szybki więc bycie na bieżąco to bardzo dobry pomysł. Pozwoli to na ocenę naszego zapotrzebowania oraz pozwoli określić koszt w zależności od wybranego wariantu.

Izolacja wodna z EPDM
Przewiń do góry