Elektryk potrzebny po szkodach spowodowanych burzą

Od zawsze wiadomo było, że w czasie burzy należy zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa, nawet jeśli przebywa się w domu. Mnie jakoś pioruny nigdy nie zrobiły krzywdy, aż do czasu, gdy przez Warszawę nie przemieściła się straszliwa burza. Piorun trzasnął niedaleko mojego miejsca zamieszkania powodując znaczne straty w tym w moim domu. Okazało się, że błyskawica trafiła w transformator powodując przy tym impuls elektromagnetyczny. Była to bardzo niebezpieczna sytuacja skutkująca stratą telewizora i innych urządzeń elektrycznych.

Czy elektryk naprawił telewizor?

elektryk na MokotowieMoim błędem było to, że nie wyłączyłem urządzeń elektrycznych od kontaktu. W związku z tym poszedł z dymem mój sprzęt audio i telewizor. Byłem tak zły na tę burzę, a przede wszystkim na siebie, bo mogłem wcześniej pomyśleć o tym, co wpajali mi rodzice. Teraz byłem stratny. Myślałem, ze to już koniec, ale postanowiłem zadzwonić po dobrego elektryka, ażeby sprawdził, czy uda się jeszcze uratować mój sprzęt. Miałem właśnie nadzieję, że tak się stanie. Elektryk jak się okazało miał bardzo dużo zleceń, bo ta burza wyrządziła szkody nie tylko u mnie,a le i w wielu innych miejscach. Elektryk na Mokotowie był więc zaraz po burzy niedostępny, ale umówiłem się z nim na następny dzień, by mógł wykonać diagnostykę moich urządzeń elektrycznych, które uległy zniszczeniu. Umówiłem się z nim na godzinę jedenastą i już przed wyznaczonym czasem oczekiwałem go niecierpliwie. Przyjechał na czas mówiąc z góry, że mogły się zapalić bezpieczniki. Elektryk najpierw wziął się za telewizor i powiedział, że widzi istotne zniszczenia po piorunie. Niestety wielu ludzi straciło swoje telewizory podczas tego wyładowania, ale na szczęście wszystko da się naprawić. Elektryk wymienił bezpieczniki. Nie była to tania usługa, jednakże tańsza, niż miałbym kupić całkowicie nowy telewizor, który jest bardzo drogi. Niestety mój sprzęt audio był nie do odratowania, Tak samo żelazko i czajnik. Elektryk pouczył mnie, ażebym zaopatrzył się w instalację antyprzepięciową, a w czasie burzy faktycznie wszystko wyłączał.

Od tego momentu, gdy jest burza wspominam słowa elektryka z Mokotowa. Nie wolno igrać z piorunami, bo nie tylko mogą być przyczyną uszkodzenia sprzętu elektrycznego, ale i również pożarów, a także wpływają negatywnie na zdrowie i życie człowieka. Trzeba więc uważać. Miałem nauczkę, mogłem posłuchać wcześniej moich rodziców, którzy zawsze wyłączali korki w czasie burze i wszystkie kable z kontaktu. Ja wtedy sam ich wyśmiewałem, a teraz musiałem płacić za naprawę.

Elektryk potrzebny po szkodach spowodowanych burzą
Przewiń do góry