Czym jest Cavaliada?

Konie towarzysza nam już od czasów starożytnych. Są to dobre i lojalne zwierzęta, które służą wielu jeźdźcom za ich wspaniałe wierzchowce. Prawdą jest to, że różnego rodzaju zawody i wyścigi, w których to konie uczestniczyły cieszyły się zdecydowaną popularnością i cieszą się nadal. Niezależnie od tego czy mowa o profesjonalnych zawodach, występach w cyrku czy też nawet paradach wojskowych – konie potrafią być ciekawe oraz piękne zarazem. Jedną z imprez, na których to możemy doświadczyć tych niesamowitych zwierząt jest tak zwana Cavaliada. Niemniej jednak, czym ona jest tak naprawdę i co na niej się dzieje?

Impreza dla każdego wielbiciela koni 

międzynarodowa CavaliadaW dużym skrócie, Cavaliada to przede wszystkim zawody, które odbywają się w swojego rodzaju epizodach. W kontekście polskiej Cavaliady, mamy do czynienia z zawodami halowymi, które są autoryzowane przez Międzynarodową Federację Jeździecką, co przekłada się rzecz jasna na prestiż oraz popularność tej jedynej w swoim rodzaju imprezy w Polsce. Sama impreza odbywa się w czterech głównych miastach – w Poznaniu, Warszawie, Krakowie oraz w Lublinie. To własnie w tych miastach każdego roku możemy doświadczyć niesamowitej rywalizacji, interesujących pokazów, a także masywnych targów, na których to każdy jeździec, bądź też właściciel koni odnajdzie akcesoria lub ekwipunek, który z całą pewnością przypadnie mu do gustu, bądź też spełni jego spore oczekiwania. Międzynarodowa Cavaliada z racji swojego charakteru jest przede wszystkim imprezą, która przyciąga całe rzesze ludzi, a także uczestników. Nie jest tajemnicą to, że bardzo wiele osób, które w niej uczestniczy przyjeżdża z różnorodnych państw oraz miejsc na świecie, co jest tylko i wyłącznie potwierdzeniem prestiżu tej imprezy. Warto jest wspomnieć o tym, że Cavaliada jest imprezą, która swoimi korzeniami sięga przede wszystkim roku 1995, kiedy to odbywały się zawody jeździeckie na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Sama marka „Cavaliada” powstała w roku 2010, kiedy to w poznaniu odbyły się zawody o randze światowej, a to wpłynęło na powstanie trzyczęściowej formy imprezy. 

Jak więc możemy zobaczyć, Cavaliada to impreza, która zdecydowanie potrafi zaintrygować zarówno osoby doświadczone w kontekście jeździectwa, jak i również amatorów oraz początkujących. Dodatkowo, Cavaliada jest imprezą, na której mile widziani są osoby niezwiązane z jeździectwem, które chcą doświadczyć ogromnej rywalizacji albo po prostu poznać ciekawy i przede wszystkim bogaty świat zawodów jeździeckich. 

Czym jest Cavaliada?
Przewiń do góry