Beton dekoracyjny na ściany

Dobre wykończenie wnętrza to priorytet dla każdego inwestora. Zyskali oni nowego sprzymierzeńca w postaci efektownych i stosunkowo tanich betonowych płyt dekoracyjnych. Dotychczasowe wyobrażenie o betonie jako materiale wyłącznie do budowy ociężałych obiektów przemysłowych i komunikacyjnych uległo zmianie. Najnowsze technologie pozwalają tworzyć z betonu architektonicznego przedmioty codziennego użytku oraz bardzo ciekawe elementy wykończeniowe. Plastyczność oraz wytrzymałość betonu została wykorzystana do produkcji dizajnerskich mebli, blatów, efektownych posadzek, kafli, paneli i wielu innych interesujących produktów.

Dekoracyjna płyta betonowa na ściany

betonowe płyty dekoracyjneWspomniane powyżej betonowe płyty dekoracyjne to bardzo chętnie wykorzystywany materiał do pokrywania ścian, sufitów mieszkań oraz obiektów użyteczności publicznej. Ich zaletą jest duża powierzchnia krycia za pomocą jednego panelu co zmniejsza pracochłonność montażu. Nie jest to jednak ostatnia z zalet tego materiału. Bardzo istotną sprawą jest niski koszt produkcji ozdobnych płyt betonowych. Wynika to z tego iż wszystkie użyte do produkcji płyt betonowych materiały występują bardzo powszechnie i są tanie. Należy tu wymienić cement, barwniki i kruszywa. Z punktu widzenia inwestora oprócz tych zalet najważniejsza jest jednak ich wartość dekoracyjna oraz wytrzymałość na urazy mechaniczne i na oddziaływanie szkodliwej wilgoci oraz czynników chemicznych i fizycznych. Najlepsze płyty dekoracyjne muszą być lekkie, cienkie i bardzo wytrzymałe. Temu zadaniu sprostała technologia GRC oparta na najlepszej mieszance oraz na lekkich, bardzo wytrzymałych zbrojeniach wykonanych z włókien szklanych oraz celulozowych. Niektórzy producenci płyt betonowych chcąc unikać zbrojeń hołdują technologii wytłaczania płyt w obecności gorącej pary wodnej. Technologia GRC wydaje się jednak przynosić najlepsze efekty wytrzymałościowe. Dla jednych inwestorów sama surowość szarego betonu z porami i naturalnymi przebarwieniami ma wartość dekoracyjną. Lecz nie każdy projektuje swoje wnętrze z wizją uzyskania ascetycznej surowości. Można wtedy sięgnąć po płyty betonowe barwione na dowolny kolor i wzbogacone ciekawym wzorem. Najbardziej efektowne wśród dekoracyjnych płyt betonowych są te produkowane z przestrzennym wzorem na licu. Wśród znawców branży funkcjonują pod określeniem trójwymiarowej (3D).

Aby dać możliwość aranżacji wnętrz wszystkim inwestorom niezależnie od stylu jaki preferują dekoracyjne płyty barwi się na dowolny kolor. Proces barwienia płyt zachodzi w masie co oznacza, że płyta nie jest malowana tylko na powierzchni. Do barwienia używa się barwników syntetycznych i najbardziej pożądanych kruszyw mineralnych. Skalę możliwości uzyskiwania walorów dekoracyjnych przez płytę betonową niech odda fakt, że mogą one być doskonałą imitacją ściennych paneli z kamienia. Płyty betonowe mogą być zaimpregnowane co będzie je chronić przed zaplamieniem i wilgocią. Mogą być wówczas użyte do obłożenia ścian w łazienkach lub kuchniach. Istnieje wiele innych rodzajów impregnacji ale z tym warto zapoznać się na stronach producentów.

Beton dekoracyjny na ściany
Przewiń do góry